Puulõike koolitus

Koolituse toimumise koht: Põlvas, Metsa 1

Aeg: kokkuleppel

Koolituse maksumus kokku : 35 € ühe osaleja kohta

Grupi suurus kuni 10 osalejat

Koolitaja Tõnu Vorms

Koolituse lühikirjeldus

Koolitusel on võimalus kujundada puidust omanäolist ornamenti või luua ka praktilise väärtusega tarbeesemeid, saab ettekujutuse puuskulptuurist ja lõiketehnikatest.

Teemad:

– tutvumine ohutusnõuetega

– puidust roseti lõikamine näidise põhjal

– väikesemõõduliste kujundvormide valmistamine. Näiteks loomafiguurid, tarbeese (puulusikas, küünlajalg, nikerdustega kulp, lõikelaud ornamendiga tagaküljel jms).

Kaasa võib võtta terava puulõike noa, kui seda pole, siis saab koolitaja käest. Materjal ja muud töövahendid on kooli poolt. Kui keegi soovib kaasa tuua oma puitmaterjali (kasekäsn, õunapuupakk või mõni põnev puujuur), siis eeldusel, et see on piisavalt kuiv, võime ka nendega midagi ette võtta.

Koolitaja lühitutvustus: Õppinud olen 90-ndate algul mööblikujundust ja restaureerimist Tartu kunstikoolis. Hiljemalt täiendanud oma teadmisi kujunduskunsti valdkonnas erinevates stuudiotes. Töökogemus Tartu keraamika ettevõttes, kus valmistati ahju- ja kaminadetaile. Vormikujundus ja ajalooliste kaminahjude rekonstrueerimine oli seal põhitööks. Lapsena poleks ise arvanudki, et kunagi hakkan õpetajaametit pidama aga erinevaid asju tehes jõuad ühel hetkel arusaamani, et paljutki omandatust ja kogetust peaks ka jagama, sest kurb on, kui mitmed head vanameistrid on eest ära läinud ja aastakümnete pärast on järjepidevuses suured tühimikud haigutama jäänud. Robot oskab, inimene enam mitte. Nii et, peitlid näppu ja tuletame jälle meelde.

Vajalik eelregistreerimine polvamaary@gmail.com või 52 89 151