SAORI KANGASTELGEDEL KUDUMISE ÕPPEPÄEV

SAORI KANGASTELGEDEL KUDUMISE ÕPPEPÄEV

SAORI loovkudumine sai alguse 1969.a. jaapanlanna Misao Jo`st.
Ühel päeval ta kudus endale „obi“ (Jaapani kimono vöö). Äkki ta märkas , et üks lõimelõng on koes kaduma läinud. Kuid vaatamata sellele leidis ta, et kude on omapärane. Ta läks oma naabruses asuva tekstiilitööstuse omaniku juurde ja näitas oma vööd. Tal oli huvi teada saada, kuidas teised hindavad tema „viga“ kudumisel, mis tekitas omapärase koe. Kuid omanik arvas, et see on kasutu ese, sest lõimelõng on puudu ja sellist ei saa toota.
Misao aga leidis, et tööstus toodab innukalt veatud kangaid ning ta tahtis tõestada, et käsitsi kududes suudab ta tagada kõrge kvaliteedi, vaatamata tekkinud lõime veale.
Ta hakkas sihilikult tegema vigu ja katsetama. Ja sai aru, et inimesed ei saagi loomingulisust väljendada, kui kõik on nii kommertslik. Inimese sees on palju rohkem peidus kui ta julgeb välja näidata.
SAORI kangakudumine toimub väikestel Jaapanist pärit kangastelgedel, mida on kerge käsitseda. SAORIT võib kududa igaüks , mida vähem teab kuduja kangakudumisest, seda parem avastaja ja katsetaja ta on. Kuduja saab ise valida lõngad, värvid ja mustri mida koob. Lisaks on SAORI loovkudumine on ka väga praktilise väljundiga, kuna kootud kangast saab valmistada väga erinevaid esemeid- padjad, kotid, sallid, riideesemed. SAORI tehnika on ka väga säästlik, kudumiseks sobivad nii harutatud lõngad kui väiksed lõngajäägid.
SAORI filosoofia on:
– Ole erinev masinast, jää inimeseks.
– Ole julge ja riskeeriv.
– Vaata läbi säravate silmade.
– Koos kududes inspireerige üksteist.

Juhendaja Heivi toob õppepäevale kaasa kolm SAORI kangastelge ning piisavalt kudumiseks vajalikke erivärvi materjale. Kõik osalejad saavad õppepäeval kududa endale sobilike värvide ning mustriga proovitöö, mille saab hiljem endaga koju viia. Heivil on kaasas saori kangast disainitud esemeid, mida saab vaadata, katsuda ja millest inspiratsiooni ammutada.

JUHENDAJA: Heivi Kurg – on lõpetanud Räpina Aianduskooli tekstiilkäsitöö eriala (tase 4).
Vaata Heivi tegemisi ka FB Loomelinnu loovkudumine .
AEG: sügis 2021
KOHT: Metsa 1, Põlva
OSALUSPANUS: 15.- € (Materjalid hinna sees. Tasuda saab kohapeal sularahas)
OSALEJATE ARV ON PIIRATUD!
! Ainult eelregistreerimisega!
INFO JA REGISTREERIMINE:
polvamaary@gmail.com
tel 5289 151
www.pry.ee
FB Põlvamaa Rahvaülikool
MASKI/VISIIRI KANDMINE ÕPITOAS ON SOOVITUSLIK!
Õpituppa tulles palume järgida tervisenõudeid ehk tule tervelt, hooli endast ja teistest.
Kui tunned end haigena ja õpitoas osaleda ei saa, palun anna meile sellest teada telefoni või e-posti teel.